Вести

 • Неколку опции на крафт хартиени кеси

  Дали сте изборот пакет кеси за вашите производи? Можеби можете да се разгледа крафт хартија за пакување кеси, крафт хартија самозаптивачки кеси исто така познат како процес хартија зипер кесички, неговата не-токсични, без вкус, незагадена, во согласност со националните стандарди за животната средина, со висока јачина, висок екологија .. .
  Прочитај повеќе
 • Предноста на рамно дно торби

  Во принцип, композитни пакување торба е во нашите животи во речиси, поголемиот дел од пазарот во употреба на композитни рамно дно пакување кеси во струја. Значи она што се предностите на оваа деликатна рамно дно пакување кеси? Ние ќе ви кажам на следниве точки во врска со рамно дно packin ...
  Прочитај повеќе
 • Три страна печат торба

  Што се подразбира под три страната торбичка, е дека торбата е заварен во три страни. Од една страна ќе остане отворена во текот на производството. На овој начин, корисниците може да се стави своите производи во кеси, а потоа користете топлина запечатување да се печат на отворањето на кеси. Во многу случаи, потребно е вакуум амбалажа за тристрана торба ...
  Прочитај повеќе
 • Doypack Стани торбичка

  Стани торбичка е широко се користат во нашиот секојдневен живот. Можеме да видиме многу храна како кафе, ореви, снек, говедско jery, протеини моќ, спакувани со брашно застане торбичка со патент. Така, денес, ние ја напишам оваа статија да се воведе застане торбичка. Прво зборуваме за материјалот. Првиот вид е крафт застане ПОУ ...
  Прочитај повеќе
 • страна фалтата торба

  Страна фалтата кеси се здобива со популарност за многу апликации во широк спектар на индустрии. Нивната издржлив материјал помага прошири рок на траење со обезбедување на производот останува безбедно затворени и заштитени. Нашата страна фалтата кеси најмногу се користи за пакување на закуски и исушени храна, како што се ореви, ...
  Прочитај повеќе
 • кафе торбички

  Кафе, грав е честа пијалок во секојдневниот живот. Луѓето сакаат да пијат кафе при работа уморен, посебни луѓе кои доаѓаат од западниот дел на земјата. Кафе за носење се користи за да се задржи на кафе долго време. Денес, ние ќе се воведе на кафе пакување. Прво нешто, ние зборуваме за материјалот. Постојат два блиски ...
  Прочитај повеќе
WhatsApp Онлајн Chat!