Doypack Стани торбичка

Стани торбичка е широко се користат во нашиот секојдневен живот. Можеме да видиме многу храна како кафе, ореви, снек, говедско jery, протеини моќ, спакувани со брашно застане торбичка со патент. Така, денес, ние ја напишам оваа статија да се воведе застане торбичка.

Прво зборуваме за материјалот. Првиот вид е крафт застане торбички. Од името, ние знаеме има хартија материјал во торбичка. Всушност, постојат најмалку три слоја материјал: крафт хартија / VMPET / ПЕ или MOPP / крафт хартија / VMPET / ПЕ. Дебелина на непечатени хартија застане торбичка е обично 150mic. И за печатени крафт хартија застане торбичка, дебелината може да биде 160mic. Вториот вид е пластика застане торбички. Некои клиенти како мат ефект, така што постои мат застане торбичка. Некои купувачи преферираат сјајни ефект, па таму е сјајно застане торбичка.

111 222 333

Второ зборуваме за повеќе детали од застане торбичка. Постои дното фалтата на вреќичка (дното). Има патент на врвот на торбичка, која може да торбички еднократно. Ако сакате закачалката дупка, можеме да додадете на врвот на торбичката за слободни. Постојат две вид на висат дупка, еден е Тркалезна висат дупка. На друг вид е евро висат дупка.

Третата работа, ние сакаме да се зборува за печатење. Торбички користат технологијата gravure печатење. Па така постојат CMYK, бела боја и боја на самото место. Секоја боја треба една плоча за печатење. Значи, ако имате 6 бои, треба 6 плоча за печатење.

444

На крајот, сакам зборуваше за MOQ. MOQ е 5000pieces по дела или големина. Зошто 5000pieces, не 4000pieces, 3000pieces или дури 1000pieces? Процесот на правење торбичка е многу комплицирано. Постојат три главни процеси: 1) печатење, ламиниране со различни слој на материјалот, cuting. Секој чекор треба голем на ролна филм за исклучување на машината. Торбичка не може да се направи еден по еден. Дури и сакате само една кеса, процесот се исти. Така цената на трудот и да се префрлате материјал натпревар се исти. Така што вкупните трошоци на направи една кеса Зар не е многу различен од 5000pieces одлуки торбичка.

555


Време на мислењето: Април-25-2019
WhatsApp Онлајн Chat!