Doypack Stand up qese

Stand up qese është përdorur gjerësisht në jetën tonë të përditshme. Ne mund të shohim shumë ushqime si kafe, arra, meze të lehtë, Jery viçi, pushtet proteina, miell mbushur me ngrihen qese me zinxhir. Pra sot, kemi shkruar këtë artikull për të prezantuar ngriteni qese.

Së pari ne flasim për materialin. Lloji i parë është kraft ngriteni pouches. Nga emri, ne e dimë se nuk ka material letër në xhep. Aktualisht ka të paktën tre shtresa material: letër kraft / VMPET / PE ose letër MOPP / kraft / VMPET / PE. Trashësia e letrës të pastampuara, të qëndrojë deri qese është zakonisht 150mic. Dhe për shtypur letër kraft ngrihen qese, trashësi mund të jetë 160mic. Lloji i dytë është plastike Stand Up pouches. Disa klient si efekt mat, kështu që nuk është matte ngrihen xhep. Disa konsumatorëve preferojnë efekt shkëlqim, kështu që nuk është shkëlqim ngrihen xhep.

111 222 333

Së dyti ne flasim për detaje të ngriteni xhep. Nuk është fortesë e poshtme në xhep (poshtë). Ka zinxhir në krye të qese, të cilat mund të le pouches reusable. Nëse doni vrimë vegjë, ne mund të shtoni në krye të qese për të lira. Ka dy lloj var vrimë, një është Round rri vrimë. Lloji tjetër është Euro Hang vrimë.

Gjëja e tretë, ne duam të flasim për printim. Pouches përdorimin e teknologjisë shtypjen Gravure. Pra, ka CMYK, ngjyrë të bardhë dhe ngjyra spot. Çdo ngjyrë duhet një pjatë për të shtypur. Pra, nëse ju keni 6 ngjyra, duhet 6 pjatë për të shtypur.

444

Së fundi, unë dua biseduar rreth moq. MOQ është 5000pieces për vepra arti apo madhësisë. Pse 5000pieces, jo 4000pieces, 3000pieces apo edhe 1000pieces? Procesi për të bërë qese është shumë e komplikuar. Ka tre Procesi kryesore: 1) shtypje, laminating me shtresa të ndryshme të materialit, cuting. Çdo hap duhet të madh të filmit roll për të kaluar në makinë. Qese nuk mund të bëhet një nga një. Edhe ju doni vetëm një qese, procesi janë të njëjta. Pra, kostoja e punës dhe material ndeshje kaloni janë të njëjta. Pra, kostoja totale e bëjnë një qese isnt shumë e ndryshme nga marrje 5000pieces xhep.

555


Ora Post: Apr-25-2019
WhatsApp Online Chat!